1.Спочатку підготуйте місце для занять.

Приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, зошити, папір, олівці. Можна ввести в інтер’єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність.

2. Складіть план занять.

Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: « трохи позаймаюся», а саме які  розділи і теми.

Найвища продуктивність  праці настає через 20-30 хвилин після початку роботи.

3.Чергуйте заняття і відпочинок.

Необхідно чергувати 40 хвилин занять і 10 хвилин відпочинку. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.

4. Як запам’ятовувати матеріал.

Психологи встановили, що наша оперативна пам’ять при одночасному сприйнятті здатна утримувати і потім відтворити в середньому лише 7 об’єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові  шматки. Смислові шматки необхідно узагальнювати, знайти головну думку однією фразою. Спробуйте знайти щось цікаве у найнуднішому матеріалі. Адже цікаве запам’ятовується набагато легше.


5. Використовуйте метод повторення  Корсакова.

Припустимо, якщо на підготовку дається 7 днів а, матеріал вимагає не менше 5 повторень, то роботу можна організовувати так:

1 – 2 рази;

2 – 1 раз;

3 –без повторень;

4 – 1 раз;

5 – без повторень;

6- без повторень;

7 – 1раз.

Якщо ви хочете запам’ятати інформацію лише на декілька днів, то після її сприймання рекомендуємо повторити матеріал спочатку за 15-20 хвилин, а потім – за 8-9 годин  і ще раз – за 24 години.

6. Щодня виконуйте вправи на зняття напруження, втоми, на розслаблення.

Виконайте дві вправи для очей:

–        напишіть очима своє ім’я, по батькові, прізвище;

–         намалюйте очима квадрат, трикутник – спочатку за годинниковою стрілкою, потім навпаки.

7 Краще харчуйтеся.

Харчування має бути 3-4 разовим, калорійним і багатим на вітаміни. Споживайте волоські горіхи, молочні продукти, рибу, овочі, нежирне м’ясо, фрукти. Вживати краще не каву, а соки. Перед навчанням небажано вживати жирну їжу, бо від неї хилить на сон – організм зосереджується на перетравленні калорійних продуктів і кров від мозку прибуває до шлунка.

Збільште порції споживання їжі за рахунок фруктів, овочевих салатів.

Випийте протягом дня 3-6 склянок заспокійливого чаю, який знімає нервове напруження, нормалізує сон і АТ.

Заїдайте стрес родзинками. У них багато калію, який зміцнює нервову систему і провокує позитивні  емоції.

Вживайте шоколад, який підвищує життєвий тонус, нормалізує артеріальний тиск.

А від нервовості вас позбавить капуста –їжте перед екзаменами і будете спокійні.

8. Напередодні іспиту.

Багато хто вважає: щоб повністю підготуватися до іспиту,, не вистачає лише однієї , останньої перед ним ночі. Ви вже втомилися, і не треба себе перенапружувати. Навпаки, з вечора перестаньте готуватися, прийміть душ, прогуляйтеся. Виспіться якнайкраще, аби встати  відпочилим, з «бойовим» настроєм. Адже іспит – це своєрідна боротьба, в якій варто проявити себе, показати свої сили та здібності.

По дорозі до пункту тестування  глибоко подихайте( через ніс), щоб наситити головний мозок киснем.

Сміливо заходьте до аудиторії. Не сумнівайтеся, усе вийде. Сядьте зручно, випряміть спину, виконайте релаксаційну техніку « Подих очищення».Подумайте про те, що ви вищі за всіх, розумніші й у вас все вийде.

Оксана Васіна

Від Оксана Васіна

психолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *