Згідно з річним планом роботи школи для підвищення інтересу до психології як науки, стимулювання творчої активності дітей та педагогів у Тіньківській ЗОШ I-III ступенів з 25 по 29 квітня 2016 року відбувся Тиждень психологічної служби.

    Метою Тижня було створити інтригу, налаштувати учасників школи на «психологічну хвилю»; сформувати загальний позитивний настрій; покласти початок новим перспективам; спонукати учнів до самопізнання через нетрадиційні форми роботи; навчати школярів відчувати внутрішній світ людини і вміти висловлювати свої почуття; формувати толерантне ставлення молоді до іншої позиції та світосприйняття людини, навички співпраці та взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію школярів. А найголовніше – занурити всіх учасників навчального процесу в цікавий і загадковий світ психології.
    Тиждень був цілісним і закінченим. Кожен день плавно переходив у наступний. Події тижня охоплювали всю школу – всіх дітей і дорослих. Під час Тижня швидкоплинні перерви як завжди змінювалися обов’язковими уроками, ніхто не скасовував обіди, але в кожному куточку школи чекали сюрпризи у вигляді «парканчиків», мудрих думок або незвичайних завдань. Кожен день мав свою назву та девіз.

Тиждень психологічної служби розпочався з урочистої лінійки, під час якої психолог О.І. Мазур та соціальний педагог Л.І. Ратушна ознайомили учнів з планом роботи. Понеділок був Днем унікальності, девіз дня: «Я – неповторна особистість». День розпочався з акції «Головна дитина», метою якої було почути кожну дитину, побачити у ній те головне, що є основою особистості, «добрим» у душі дитини. Суть акції «Головна дитина» полягала в тому, що серед 5-11 класів методом жеребкування на один день обирався «Головний учень класу». Що це означало? Впродовж дня ця дитина – найголовніша на світі, у Всесвіті, у школі і в дома. «Головна дитина» могла робити, що захоче, їй нічого не забороняють. «Головним дітям» говорили добрі і приємні слова, хвалили, на класній дошці виділяли місце, де присвячували їм вірші, пісні, малюнки. Завдяки цьому діти справді відчували себе головними, потрібними, у них підвищувалася самооцінка.

Вівторок був Днем настрою. Девіз дня: «Посміхнись життю!». Практичний психолог та соціальний педагог провели для учнів 5-11 класів, педагогів соціально-психологічну акцію «Веселка настрою, де вчителям і учням, які приходили в школу, пропонувалось за допомогою кольорових стрічок визначити, з яким настроєм вони прийшли в школу (певний настрій відповідав відповідному кольору, наприклад, червоний – піднесений). Те ж саме пропонувалось зробити і в кінці дня. Для учнів 1-4 класів – конкурс «Вчитель очима учнів», де учням було запропоновано намалювати улюбленого вчителя.

З метою гармонізації внутрішнього світу педагогів, розвитку позитивного мислення, формування адекватної самооцінки, вміння приймати рішення, сприяння зняттю психоемоційного напруження проводився семінар – практикум для вчителів «Зроби з лимону- лимонад».

День дружби й доброти був у середу, девіз: «Ставтеся до інших так, як би ви хотіли, щоб інші ставилися до вас». У цей день учні були, як ніколи, ввічливі, галантні, уважні (говорили компліменти, допомагали один одному, хлопці приділяли увагу дівчатам – носили їх портфелі). Також у цей день проводилась акція «Афризм мого життя», де учні могли написати улюблену цитату, вислів. Людмила Іванівна провела заняття з профілактики ранніх статевих стосунків, ВІЛ/СНІДу «Вибір у твоєму житті» (для учнів 11 класу).

Четвер ознаменувався Днем відвертості, побажань і пропозицій. Девіз дня: «Доторкнись до світу психології». У цей день відбулась година психолога для учнів 3-4 класів «Доторкнись до світу психології». Метою години було формування впевненості в собі, подолання комплексу неповноцінності, формування вміння володіти собою в напруженій обстановці, розвиток пізнавальних процесів; уваги, пам’яті, мислення, сприймання, спостережливості. Також у цей день проводилася акція «Паркан» відвертості», на якому учні могли висловлювати свої думки та побажання з приводу шкільного життя.

П’ятниця –День толерантності. З метою обізнаності дітей на тему толерантність та як стати, або бути толерантним, працівники психологічної служби провели заняття з елементами тренінгу «Толерантність у нашому житті». Таож у цей день була проведена гра «Слідопит», де учням школи було задано запитання про школу та вчителів на які вони мали відповісти протягом дня. Метою гри було згуртування класу та змога дітям школи дізнатись більше цікавої інформації про школу та вчителів.

Практичний психолог та соціальний педагог намагалися залучити якомога більше учнів і педагогів до участі в усіх заходах. Тиждень психологічної служби пройшов успішно. В усіх учасників переважали позитивні емоції. Найактивніших учнів відзначили на загальношкільній лінійці, вручили подяки та грамоти.

 

Оксана Васіна

Від Оксана Васіна

психолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *