Читання—найкращий спосіб для позбавлення стресу!

    Кращим способом понизити тривожність та підвищити стресостійкійсть  вчені з Оксфордського університету визнали читання, стверджуючи, що це заняття має більш швидкий ефект на організм. Як виявилось цей спосіб набагато ефективніший від прогулянки, чаювання або прослуховування музики.

Був проведений експеримент, в ході якого учасникам спочатку пропонували виконати  серії різних вправ чи тестів, здатних викликати стрес. Після чого учасники експерименту вибирали один з наведених вище методів релаксації.

Магнітно-резонансне дослідження мозку читаючих людей показало, що при читанні сторінок про запахи, різних ландшафти або смаки в мозку активізуються відповідаючі за сприйняття ділянки. Так само якби людина відчувала все це в реальності. Причому цей ефект зникає, якщо дивитися телевізор або грати в ігри.

У процесі дослідження виявилося, що читання знижує ступінь стресу на 68%. Всього шести хвилин достатньо, щоб розслабити м’язи і нормалізувати удари пульсу. Прослуховування музики знизило стрес на 61%. Чашка кави або чаю – в 54%, а прогулянка – всього в 42%. Вибір книг анітрохи не впливав на ефективність способу. Для позбавлення від стресу підходить практично будь-яка книга, досить зрозуміти сюжет і зануритися в книгу з головою. Отже приємного вам читання!

Оксана Васіна
психолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Всесвітній День боротьби з туберкульозом

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в нашій школі відбулися такі заходи: 1. Години здоров’я на теми: “Що необхідно знати про туберкульоз?”(1-4 класи), “Туберкульоз – соціальне захворювання”5-8 класи), “Обстеження та

Бесіда на тему “Безпечне користування Інтернетом”.

     «Діти та Інтернет» Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Оксана